Batimetri Logo

Herkes için batimetri batimetri için herşey

Batimetri Hizmetleri ve Sistemleri

Batimetri, hidrografi ve oşinografi çalışmaları firmamızın ana faaliyet alanını oluşturmaktadır. Batimetri ve oşinografi çalışmalarımız, Seyir Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığı (SHODB); Uluslararası Hidrografi Örgütü (International Hydrography Organization / IHO) üyesi, Devlet Su İşleri (DSİ), Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Üniversiteler, Bakanlıklar ve Belediyeler gibi ilgili bir çok kamu ve özel kuruluşlar tarafından onay almakta veya onay gereksinimlerini sağlayan ekipmanlar kullanmaktayız.

Kordil Mühendislik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Batimetri talepleriniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

Adres: Cevizli Mahallesi, Hızır Reis Sokak, No: 10, 34846, Maltepe, İstanbul, Turkey

T: +90 (216) 344-6835, Operatör

M: +90 (532) 111-5110, Santral

F: +90 (216) 461-0579

E-posta: kurumsal@batimetri.com

Ofis koordinatları: Enlem: 40.912554°, Boylam: 29.155089°

Google Maps linkihttps://goo.gl/maps/xRg7HDdTJeJ2

Batimetri Hizmetleri ve Batimetrik Harita

Kordil, liman tersane, inşaat ve petrol ve gaz sahalarının batimetri ölçümlerini yapan bir firmadır. En üst düzeyde bir ölçüm istiyorsanız, bu ölçümün tutarlı, tekrar edilebilir, seneler sonra aynı alanın yeniden ölçülmesi gerekmesi durumunda, ölçüm hatalarının minimize olduğu ve sadece değişimleri izlemek, güvenilir bir veriye sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Gözün görmediği, elin tutmadığı yerleri ölçmek doğru ekipman ve doğru akıl ve uzmanlık gerektirir.

Bizler sadece batimetri hizmeti vermiyoruz, batimetri sistemleri üretiyoruz ayrıca çok az firma tarafından üretilebilen sistemleri de envanterimize dahil ederek en üst düzey bir servis garantisi sunuyoruz. Kordil Batimetri Studio sistemleri, Türkiye'de en çok ve en yaygın kullanılan sistemlerdir.

Batimetri Sistemlerimiz ve Distribütörlüklerimiz

Kordil Batimetri Studio singlebeam echosounder (tekhüzmeli akustik iskandil) sistemlerini yazılım ve donanım dahil yerli olarak üretilmektedir. Kordil KBS200 ve Kordil KBS30200 adında 2 adet model bulunmaktadır. Tüm sistem ve diğer ürünlerimiz için lütfen Kordil'in kurumsal sitesini ziyaret ediniz. Ayrıca Kordil Norbit marka bütünleşik multibeam sistemlerinin Türkiye Distribütörüdür. Norbit bir batimetri sisteminden beklenen tüm özelliklerin tamamını barındırır ve en üst düzeyde bir sistemdir. Norbit IWBMS sadece bir multibeam sistemi değil aynı zamanda komple bir sualtı araştırma sistemidir.

Sahilden Derin Denizlere Kadar Batimetri

batimetri2.jpg

Sahil kesiminden 0.5 m derinlikten, bir kaç yüz metre derinliklere kadar Multibeam ve Singlebeam batimetrik ölçümler yapıyoruz. Yani kapsanmadık alan bırakmıyoruz. El ile ölçülebilecek alanların dışında kalan tüm bölgeleri ölçme kapasitesine sahibiz. 

batimetri3.jpg

Yüksek çözünürlüklü multibeam batimetri görüntüsü. Haliç, İstanbul (arka plan resmi Google Earth ™)

Sualtı Kazı ve Dolgu Takibi ve Hesaplamaları

batimetri5.jpg

Türk Akımı Rusya - Türkiye arasında döşenen doğalgaz boru hattının inşaatı boyunca kullanılan multibeam ölçüm platformu Norah (Kordil) ve Kordil tarafından donatılmış ölçme ekipmanları ile yapılmıştır. Norah 0,75 m draftı ve yüksek manevra kabiliyeti ile bu alanda başarılı bir ölçüm aracıdır. Daha sornra uluslarası bir çok projede görev almış ve yurda dönmüştür.

batimetri1.jpg

Norbit iWBMS narrow beam ile sıradan bir ölçüm sırasında denk geldiğimiz bir görüntüdür. Herhangi bir veri işleme tabi tutulmaksızın ham veriden ibarettir. Tersane kızak yapısının ince detayları bile net ve hassas bir şekilde ayrıt edilebilmektedir.

Ekskavatör Konumlandırma Sistemleri ve Multibeam Batimetrik Ölçme Aracı

batimetri6.jpg

Ço sığ alanlarda muttibeam batimetrik ölçme yapmak için özel kurulum ve sistemlerimiz mevcuttur. Resim Türk Akımı Boru Hattı Projesi.

Yüksek Çözünürlüklü Sualtı Taraması - Multibeam Echosounder İle Batimetri Ölçümü

Batimetri sistemlerinin en gelişmiş türü olan multibeam sistemler artık Kordil tarafından günübirlik işlerde ve projelerde kullanılmakta olup, müşterilerine her bütçeye ve her amaca uygun hizmetler sunmaktadır. Kordil’in kendi envanterinde bulunan multibeam batimetri sistemleri ile 0-600 metre derinliklere kadara alanlar ölçülebilmektedir. Kordil, Norveç yapımı Norbit marka multibeam echosounder sistemlerinin Türkiye distribütörüdür. Farklı bütçelere hitap edebilmek için, müşterilerine farklı sistemler sunmasına karşın Kordil bu sistemlerin en yüksek doğruluk sağlayan modellerini kullanmakta ve müşterilerine hizmet vermektedir. Sistemin bütünleşmiş side scan, backscatter, water-column ve snippets özellikleri ile, multibeam batimetri verilerinin yorumlanması kusursuza yakın yapılabilmektedir.

Özellikle liman ve gemi yanaşma alanlarının tamamının temiz ve seyire elverişli olduğunun teminatı için en gelişmiş batimetri sistemleridir. Bu sayede, multibeam batimetri ölçümleri sadece batimetrik harita yapımına yaramayıp dip yapısındaki değişimlerin ve hareketlerin takibi amaçlı da kullanılabilmektedir.

Norah Multibeam Ölçme Aracı 

batimetri4.jpg

Sağladığı yüksek manevra kabiliyeti sayesinde özellikle sahil inşaatları için ideal bir ölçme aracıdır. 

Hatlar Halinde Sualtı Taraması - Singlebeam Echosounder İle Batimetri Ölçümü

Muadili sistemlere kıyasla kolay taşınabilirlik ve hızlı kurulum sayesinde batimetri ölçümlerinde ve günlük kullanımlarda çok büyük konfor ve hız sağlamaktadır. Bu alanda da müşterilerimize hem servis hem de kendi kullanımlarına sunulmak üzere komple sistemler üretmekte ve tedarik etmekteyiz. Akıllı transducer sistemleri ile deniz tabanı topoğrafyası gerçek zamanlı bozuk veri analizleri yapılarak bozuk veriler eş zamanlı veri setinden atılır. Bu sayede batimetri kalitesi yükselirken veri işleme süresi de ciddi anlamda kısalır.

KBS30200 ve Ohmex SonarMite OEM ürünlerimiz ülkemizde birçok projede düşük maliyet ve yüksek kaliteli batimetrik ürünler olarak kullanılmaktadır.

Kordil Batimetri Studio yazılımı sayesinde batimetri ölçümlerinde kullanılan sistemlerde genellikle karşılaşılan uyum ve kronik program hataları giderilmiş olup, bu sayede batimetri ölçümleri kolay, konforlu, hızlı ve güvenilir hale gelmiştir.